Reklamı kapat

Reklamı kapat
Polemik Gazetesi

Interpol’ün aradığı Malezyalı iş adamı Güney Kıbrıs’ta AB vatandaşı oldu

Malezya’da Kamu Kalkınma Fonu yolsuzluğu soruşturması kapsamında aranan ve 2016 yılından itibaren Interpol tarafından hakkında kırmızı bülten çıkarılan iş insanı Low Taek Jho, Güney Kıbrıs’ta AB vatandaşı oldu. Rum medyası, Başpiskopos II. Hrisostomos’un hükümet üzerindeki baskısıyla AB vatandaşlığı verildiğini iddia etti. Muhalefet, Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’i kara para aklamakla suçlarken, Rum medyası, ‘Dünyada en çok aranan adama pasaport […]

Interpol’ün aradığı Malezyalı iş adamı Güney Kıbrıs’ta AB vatandaşı oldu
05 Kasım 2019 - 16:18 'de eklendi.

Malezya’da Kamu Kalkınma Fonu yolsuzluğu soruşturması kapsamında aranan ve 2016 yılından itibaren Interpol tarafından hakkında kırmızı bülten çıkarılan iş insanı Low Taek Jho, Güney Kıbrıs’ta AB vatandaşı oldu. Rum medyası, Başpiskopos II. Hrisostomos’un hükümet üzerindeki baskısıyla AB vatandaşlığı verildiğini iddia etti. Muhalefet, Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’i kara para aklamakla suçlarken, Rum medyası, ‘Dünyada en çok aranan adama pasaport verdik’ manşetini attı.

Güney Kıbrıs’ta ‘skandal’ olarak değerlendirilen olay, önceki gün ortaya çıktı. İddialara göre; Malezyalı iş insanı Low Taek Jho, ülkesindeki yolsuzluk suçlamaları nedeniyle Güney Kıbrıs’ta vatandaş olmak için araştırma yaptırdı. Jho’ya danışmanlık yapan şirketler Başpiskopos II. Hrisostomos ile bir görüşme yaptı. Jho’nun Güney Kıbrıs’taki bir Kilise mülkünü 5 milyon Euro’ya satın almak istediği, ayrıca başka yatırımlar da yapacağı sözü verildi. Görüşme sonrasında Jho, bir Rum bankasına 5 milyon 960 bin Euro para yatırdı. Bankaya yatırılan paranın dekontu da Rum Kilisesi’ne gönderildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER