Reklamı kapat

Reklamı kapat
Polemik Gazetesi

Rusya : ABD’nin Suriye’de petrol tesislerini elinde tutması yasadışı

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin, ABD’nin Suriye’nin kuzeyindeki petrol tesislerini elinde tutmasını yasadışı ve uluslararası hukuka aykırı olarak değerlendirdi. ABD ordusunun Suriye’nin kuzeyinden çekilmesi sonrası ABD Başkanı Donald Trump, gerek sosyal medyadan, gerekse basın açıklamalarında, ABD’nin Suriye’de petrolü güvence altına almak istediğini, bu bölgelerin ABD askerleri ve müttefikleri tarafından korunacağını söylemişti. Rus medyasında yer […]

Rusya : ABD’nin Suriye’de petrol tesislerini elinde tutması yasadışı
05 Kasım 2019 - 15:15 'de eklendi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin, ABD’nin Suriye’nin kuzeyindeki petrol tesislerini elinde tutmasını yasadışı ve uluslararası hukuka aykırı olarak değerlendirdi.

ABD ordusunun Suriye’nin kuzeyinden çekilmesi sonrası ABD Başkanı Donald Trump, gerek sosyal medyadan, gerekse basın açıklamalarında, ABD’nin Suriye’de petrolü güvence altına almak istediğini, bu bölgelerin ABD askerleri ve müttefikleri tarafından korunacağını söylemişti. Rus medyasında yer alan haberlerde, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin’in, “Suriye’de ABD’nin yasadışı askeri varlığını güçlendirmeyi amaçlayan her türlü eylem uluslararası hukuka aykırıdır ve bizim açımızdan kabul edilemez” dediği belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER