Reklamı kapat

Reklamı kapat
Polemik Gazetesi

Erdoğan’dan UEFA’ya sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristan ziyareti öncesinde düzenlediği basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: -Siz siyasete veya siyasetle sporu iç içe getirdiğiniz takdirde affedeilir yanı olamaz. Bizim sporcularımızın kalkıp da Mehmetçiğe selam durması belli bir başarıdan sonra onun en doğal en tabi hakkıdır. Bunu Macron’un bir sporcusu yaptığı zaman onunla ilgili herhangi bir şey yapmıyorsunuz. […]

Erdoğan’dan UEFA’ya sert tepki
07 Kasım 2019 - 10:50 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristan ziyareti öncesinde düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

-Siz siyasete veya siyasetle sporu iç içe getirdiğiniz takdirde affedeilir yanı olamaz. Bizim sporcularımızın kalkıp da Mehmetçiğe selam durması belli bir başarıdan sonra onun en doğal en tabi hakkıdır. Bunu Macron’un bir sporcusu yaptığı zaman onunla ilgili herhangi bir şey yapmıyorsunuz. Ama olay Türkiye olunca hava değişiyor. Bu da tabii, UEFA’nın bir an önce bu yanlıştan dönmesini gerektiriyor.  

-Bizim için en önemli hüküm, bütün işlerinizde istişareye önem vermek. Bütün bu istişareleri gerek diplomasi gerek uluslararası hukukun inceliklerini değerlendirdikten sonra siyaset biliminde de ciddi manada her türlü adımı atmış her türlü operasyonlara girmiş ekiplerle bu çalışmamızı yapıyoruz. Biz şu ana Bush, Obama ve şimdi yine bir Cumhuriyetçi… Bu üç başkanla da çalışma fırsatı buldum.

-Bush ile daha başkan olmadan önce davet almıştım görüşme fırsatımız oldu. Trump, yine o da cumhuriyetçi. Obama 8 yıl görev yaptı. Onunla birçok kez görüşme, uluslararası toplantılar gerçekleştirdik. Bu konudaki tecrübelerimiz iyidir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER