Yasağı duyan sokağa akın etti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanması kararlaştıran sokağa çıkma yasağını duyanlar, büfe, fırın ve akaryakıt istasyonlarında yoğunluk oluşturdu.

İSTANBUL

Bu geceden itibaren yürürlüğe girecek olan 31 ilde hafta sonu sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından İstanbullular, market, manav, tekel bayi ve fırınlara hücum etti. Alışveriş telaşıyla birçoğu maskesiz sokağa çıkan vatandaşlar, sosyal mesafe kuralını da hiçe saydı. 

Polis otosundan yapılan “Değerli vatandaşlar, kendi sağlığınız için sosyal mesafe koyun. Yarın bütün fırınlar açık kalacak, kimse aç kalmayacak. Yarın fırınlar, marketler açık, ihtiyaçlarınızı yarın giderebilirsiniz. Şu an burada kalabalık yapmaya gerek yok” şeklindeki uyarıları dikkate almayan vatandaşlar kuyruklarda beklemeye devam etti.

KOCAELİ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanması kararlaştıran sokağa çıkma yasağını duyanlar, Kocaeli kent genelinde bulunan büfe, fırın ve akaryakıt istasyonlarında yoğunluk oluşturdu.  

İçişleri Bakanlığı tarafından bu geceden itibaren, 12 Nisan saat 00.00’a kadar 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta, il sınırları içerisinde getirilen sokağa çıkma yasağını duyanlar, Kocaeli kent genelinde bulunan büfe, fırın ve akaryakıt istasyonlarında yoğunluk oluşturdu. Hafta sonu boyunca evde yiyecek ihtiyacını karşılamak isteyenler fırınlara akın edince, bazı fırınlar gelen talebi yetiştirme konusunda zorluk yaşadı. Polis ekipleri, kent genelinde alışveriş yapmak isteyen kişilere sosyal mesafeye uyma konusunda uyarılarda bulundu.

KAYSERİ

Koranavirüs tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanması kararlaştıran sokağa çıkma yasağını duyan vatandaşlar, Kayseri’de fırın ve marketlerde yoğunluk oluşturdu.

İçişleri Bakanlığı’nca bu gece 00.00 itibariyle 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta 2 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından vatandaşlar fırın ve marketlere akın etti. Fırınlarda ekmek almak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Fırınlar vatandaşların talebine yetişmekte zorluk çekti. Yasağın ilan edilmesinin ardından bazı marketlerde kapılarını müşterilerine açtı. Marketlerde yoğunluk oluşturan vatandaşlar, ihtiyaçlarını giderdi. Araç trafiğinde de yoğunluklar yaşandı. Alışveriş yapan bazı vatandaşların ise sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.

ANTALYA

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanması kararlaştırılan sokağa çıkma yasağını duyanlar, Antalya genelinde, ekmek almak için fırınlara, diğer ihtiyaçları için de bakkallara akın etti. Fırın ve bakkalların önünde uzun kuyruklar oluştu. 

İçişleri Bakanlığı tarafından bu gece itibarıyla, 12 Nisan saat 00.00’a kadar 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta, il sınırları içerisinde sokağa çıkma yasağı getirildi. Kararın ardından Antalya genelinde vatandaşlar, evlerine stok yapmak için fırın ve marketlere akın etti. Ekmek almak için  fırınlara, diğer ihtiyaçlarını karşılamak için de bakkala giden vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Alışveriş yapan bazı vatandaşların ise sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.

Erken saatlerde market ve bakkallarını kapatanlar yasağın ardından iş yerlerini açtı. Vatandaşların sokağa çıkmasının ardından trafikte zaman zaman sıkışmalar meydana geldi. ATM’lerin önünde para çekmek isteyen vatandaşlar ise uzun kuyruklar oluşturdu. Polis ekipleri fırınların önünde kuyruk oluşturan vatandaşlara fırınların 24 saat boyunca açık olacağı uyarısında bulundu.

BURSA

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanması kararlaştırılan sokağa çıkma yasağını duyan vatandaşlar, Bursa’da fırın ve marketlerde yoğunluk oluşturdu.

İçişleri Bakanlığı’nca bu gece 00.00 itibariyle 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta 2 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından Bursa’da vatandaşlar fırın ve marketlere akın etti. Ekmek almak için fırınlara, diğer ihtiyaçları için de marketlere akın eden vatandaşlar, sokağa çıkma yasağının uygulanmasına dakikalar kala iş yerlerinin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşlardan bazılarının sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü.

ŞANLIURFA

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanması kararlaştırılan sokağa çıkma yasağını duyanlar,  Şanlıurfa’da fırın ve marketlere akın etti.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyle 2 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanacağı iller arasında olan Şanlıurfa kent merkezi ve ilçelerinde vatandaşlar fırın, market ve akaryakıt istasyonlarına akın etti. Fırın ve marketlerde yoğunluk oluşturan bazı vatandaşların maske takmadığı ve çocuklarıyla markette geldiği görüldü.

SİVEREK’TE 1 KİLOMETRELİK ‘EKMEK’ KUYRUĞU

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanması kararlaştırılan sokağa çıkma yasağını duyan vatandaşlar, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ekmek almak için yaklaşık 1 kilometrelik kuyruk oluşturdu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu gece yarısı başlayacak yasağı öğrenen Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşayan vatandaş fırın ve marketlere koştu. Yağmura rağmen oluşan uzun ekmek kuyruklarında vatandaşlar sosyal mesafeye uymaması dikkat çekti. İlçe merkezinde bulunan pide fırınları önünde oluşan 1 kilometrelik ekmek kuyruğuna giren bazı vatandaşların maskesiz ve eldivensiz olduğu görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir