12 Nisan 2020,Sokak,Cadde Ve Yollar Boş Kaldı

Koronovirüs Tedbirleri Kapsamında sokağa çıkma yasağının ikinci gününde sokağa çıkma yasağı getirilen illerde cadde,sokak ve yollar boş kaldı.

İSTANBUL’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ İKİNCİ GÜNÜ; YOLLAR BOŞ KALDI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağının ikinci gününde İstanbul’da yollar yine boş kaldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul, İzmir ve Ankara’nın da aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta 10 Nisan saat 00.00’dan 12 Nisan saat 00.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın ikinci gününde de İstanbul’da yollar boş kalırken, D-100 Karayolu’nda az sayıda aracın yolda olduğu görüldü. Otobüs ve metrobüs duraklarında bekleyen az sayıdaki vatandaş dikkat çekti. Ayvansaray’da metrobüs durakları ve otobüs durakları da işe giden ve işten dönen memurların dışında bomboştu.  Murat SOLAK – Cemal YURTTAŞ/İSTANBUL,(DHA)

ÜSKÜDAR MEYDANI’NDA SESSİZLİK SÜRÜYOR 

Koronavirüsle mücadele kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Üsküdar Meydanı, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve metrobüs durakları da boş kaldı.

İstanbul’da ilan edilen 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından İstanbul’un simgelerinden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü boş kaldı. Üsküdar Meydanı’nda ve sahilde ise sokağa çıkma yasağıyla birlikte sessizlik sürüyor. Meydanda sadece polis ekipleri görülürken, Altunizade Metrobüs Durağı’nda hiçbir yolcunun bulunmaması da dikkat çekiyor. Ramazan EĞRİ-Gamze ŞİMŞEK/ İSTANBUL, (DHA)  

YASAĞIN İKİNCİ GÜNÜNDER BAĞDAT CADDESİ BOŞ KALDI

İstanbul’da sokağa çıkma yasağının ikinci gününde Bağdat Caddesi boş kaldı. 

Koronavirüs önlemleri kapsamında İçişleri Bakanlığınca 31 ilde 2 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. İstanbul’da yasağın ikinci gününde, normal zamanda hafta sonu kalabalık olan Bağdat Caddesi ve ona bağlanan sokakları boş kaldı. Bağdat Caddesi’nde birkaç vatandaş ve araç görülürken, bazı yerlerde de polis ekipleri araçları durdurarak denetim yaptı.  Caddede kopeğiyle apartman önünde görülen bir kadın,  “Ben kapımdayım şu anda, tuvaletini yaptırıyorum” dedi. Müge YARIMBATMAN – Kubilay ÖZEV / İSTANBUL, (DHA)

YASAĞIN 2’İNCİ GÜNÜNDE ANKARA SOKAKLARI BOMBOŞ

Ankara’da cadde ve sokaklar, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan sokağa çıkma yasağının 2’nci ve son gününde de boş kaldı. Polis ekipleri, trafiğe çıkanlara yönelik denetim yaptı.

İçişleri Bakanlığı’nca koronavirüs tedbirleri kapsamında cuma gecesi yayımlanan genelge ile Ankara, İstanbul, İzmir’in de aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Kararın 2’nci gününde, başkentin sokak ve caddeleri, dün olduğu gibi yine boş kaldı. Kentin Konya, İstanbul, Samsun ve Eskişehir yollarında çok az sayıda araç görüldü. Polis ekipleri de araçlarıyla trafiğe çıkanlara yönelik denetim gerçekleştirdi. Sürücü ve yolcuların izin belgelerini kontrol eden ekipler, yasağı ihlal edenler hakkında cezai işlem uyguladı. 48 saatlik sokağa çıkma yasağı, bugün saat 24.00’te sona erecek. Caner ÜNVER/ANKARA, (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir