Android 10 güncellemesi alan Samsung telefonlar

Teknoloji dünyasının dev şirketi Samsung, akıllı telefon pazarının da en önemli aktörlerinden biri. Güney Kore menşeli şirket, amiral gemilerine yaptığı yatırımlar kadar orta menzilde piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarına da yatırım yapıyor. Samsung’un bu manadaki amacı ise hemen hemen her yelpazeden telefonu piyasaya sürerek kullanıcı sayısını arttırmak. Özellikle ülkemizde de bu politikasını sürdüren şirketin oldukça başarılı olduğunu da söyleyebiliriz.

Samsung Android 10 güncellemesi aldı!

Samsung, yazılım güncellemeleri için belki en iyi performansa sahip değil. Ancak yine de kullanıcısını üzmeyen bir üretici olduğunu da rahatlıkla ifade edebiliriz. Android 10 güncellemesini yavaş yavaş orta menzile sahip bütün cihazlarına getiren şirket, şimdi üç yeni modeline daha bu güncellemeyi sunmayı planlıyor. 2019 yılının en başarılı orta segment telefonlarından biri olan ve rekor satış rakamları elde eden Galaxy A20e, Android 10 güncellemesi alacak olan cihazların başında geliyor. Aslında güncelleme şu anda servis edilmiş durumda, ancak bu sadece Slovakya için geçerli. Samsung’un bunu yavaş yavaş diğer ülkelere de yayacağı neredeyse kesin.

Galaxy A10 ise gittikçe genişleyen Android 10 dünyasına katılan bir başka akıllı telefon. Galaxy A10, Android 10 güncellemesini şuan için yalnızca Hindistan pazarında aldı. Ancak bahsi geçen güncelleme yine haftalar içinde diğer pazarlara da uğrayacak. Güncelleme alan bir başka Samsung modeli ise Galaxy J6, cihaz 2018 yılında piyasaya sürülmüştü ve 2 yıl geçmesine rağmen Android 10 alan akıllı telefonlardan biri oldu. Bu haber ise ilk olarak Polonya’da duyuldu ve yine yavaş yavaş diğer ülkelere verilmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir