Bill Gates’in ABD’de okyanus kenarında 43 milyon dolarlık Karantina evi..

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle eşi ile birlikte kendisini ABD’deki okyanus kıyısındaki 43 milyon dolarlık lüks malikanesine kapattı. 

ABD merkezli çok uluslu teknoloji şirketi Microsoft’un kurucusu Bill Gates  dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle eşi ile birlikte kendisini ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan okyanus kıyısındaki 43 milyon dolar değerindeki  malikanesine kapattı. Gates’in okyanus kenarında karantina sürecine girdiği 43 milyon dolar değerindeki  malikanesi ilk kez görüntüledi.    5 bin 800 metrekarelik malikanede bir sera, bir aile konutu ve 2 adet misafir evi yer alıyor.

İÇİNDE YOK YOK 

Mülkte aynı zamanda 10 kişilik bir jakuzi, ev sineması, cam havuz ve tenis kortu da bulunuyor. ABD’li milyarder T. Boone Pickens’in eski eşi Madeleine Pickens tarafından 2019 yılında 48 milyon dolara satışa sunulan evin Mart sonunda Bill Gates tarafından 43 milyon dolara alındığı tahmin ediliyor. Öte yandan, ABD Başkanı Donald Trump’ın eski danışmanı Roger Stone, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınını Bill Gates’in yaratmış olabileceğini öne sürmüştü.

Bill Gates’in okyanus kıyısındaki 43 milyon dolarlık malikanesi (DHA)


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir