Fuat Oktay: Bir Karış Toprağımızı Kimseye vermeyiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ülkenin anakara kıta sahanlığının bulunduğunu, adaların ve adacıkların kıta sahanlığının olmadığını belirterek, “Değil Yunanistan, kim olursa olsun, Türkiye ne bir karış toprağını ne de denizindeki bir damla suyunu, hele hele gelecek nesillerin hakkını hiç kimseye ama hiç kimseye vermez. Bedeli ne olursa olsun” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CNN Türk ekranlarında, Ahmet Hakan’ın moderatörlüğünü yaptığı ‘Tarafsız Bölge’ programına konuk oldu. Programda, Ahmet Hakan’ın soruları yanıtlayan Oktay, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili soruya cevap veren Oktay, yeni sistemde kararların daha hızlı alındığını belirtti. Oktay, yeni sistemde çıkan bazı aksaklıkların giderilmesi için geniş çaplı çalışma yaptıklarının hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Dinamik bir süreç olduğu için bu hep devam edecek zaten 50 yıl sonra da devam edecek 100 yıl sonra da devam edecek. Dolayısıyla ‘buna dönüştü yeni bir sisteme geçildi, 2 yıl içerisinde muhteşem, mükemmel bir yapı var’ dediğimizde aslında ülke olarak kendi gelişmemizin önünü kapatmış oluruz. Böyle bir dünya yok, bütün dünya değişiyor. Değişim de dinamizmi beraberinde getiriyor, dolayısıyla bu sistem de gelişecek, sürekli gelişerek devam edecek, yani kendi olgunlaşmasını yakalayacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir