29 Ekim Cumhuriyet Bayramında,Uluslararası Yat Yarışı Heyecanı Başladı…

“Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı” 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda başladı. Dolmabahçe Sarayı’nın önünde başlayan yarışın startını İstanbul Valisi Ali Yerlikaya verdi. Yarış havadan da görüntülendi.

Dolmabahçe Sarayı önünden başlayan ve Türk ekiplerinin yanı sıra Rusya, Romanya, Bulgaristan ve Ukrayna’dan 61 yat ve 650 sporcunun katıldığı yarış 4 gün sürecek. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek “Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı” 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda başladı. Yarış öncesinde, Dolmabahçe’de İstanbul Valisi Ali Yerlika’nın da sahil güvenlik teknesine binerek törene katıldı. Tören saygı duruşu ve teknelerin sirenleriyle başladı.

“PRUVANIZ NETA, RÜZGARINIZ KOLAYINA, ROTANI CUMHURİYET OLSUN”

Telsizden sporculara seslenen Yerllikaya, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını sizlere iletiyorum. Pruvanız neta, rüzgarınız kolayına, rotanı cumhuriyet olsun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Hazır mıyız? Vira bismillah” diyerek yarışın startını verdi.

4 GÜN SÜRECEK 3 ETAP

Yarış Dolmabahçe, Ortaköy, Galataport İstanbul ve Anadolu Hisarı parkurunda yapılacak. 4 gün sürecek yarış 31 Ekim’de Adalar parkurunda “Mavi Vatan Kupası” etabı ve 1 Kasım’da ise, Kalamış Koyu’nda “Barbaros Hayreddin Paşa Kupası” etabı ile sona erecek. 3 etabın sonunda toplamda en iyi dereceyi elde edecek ekip “Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı Şampiyonu” unvanını ve Cumhurbaşkanlığı kupasını kazanacak. İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi’nde şampiyonluk için yarışacağı organizasyonda toplam 5 yarış gerçekleştirilecek.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir