Güzellik Editörü Yağmur Kalyoncu 2021 yılının öne çıkan trendlerini yorumladı

Moda ve güzellik dünyasının tanınmış isimleri 2021 yılının öne çıkan trendlerini yorumladı. Onlardan biri de Demirören Medya Güzellik Editörü Yağmur Kalyoncu. İşte 2021’de Yağmur Kalyoncu yorumuyla şık ve bakımlı gözükmenin sırları…

2021’in rengi PEMBE

Geride bıraktığımız yıl tüm dünya için biraz karanlık geçti. Covid-19 pandemisi ile birlikte hepimiz güneşli gökyüzüne hasret kaldık. Bu sisli, puslu havayı dağıtmak için bu yıl modada renklerin gücünü kullanacağız. Umudun rengi olan Pembe, bu yılın rengi olacak.

Pembe tonlarında oluşturacağınız bir kombinlerle yeni bir yıla umutla başladığınız mesajınızı verebilirsiniz. Pembe aynı zamanda hayallerin rengi. Bu yıl her şeye rağmen umut etmeye hayal etmeye ve hayallerimizi gerçekleştirmeye çalışacağız. Gücümüzü renklerimizden alacağız.

Nasılsa evdeyim diye kendinizi salmayın!

Covid-19 pandemisi sebebiyle vaktimizin çoğu evde geçiyor. Çoğumuz home office çalışıyoruz. Çarşı Pazar deseniz şimdilik hayal. Ama lütfen evde beni kim görecek psikolojisine kaptırmayın kendinizi. evdeyiz deyip lütfen kendinizi salmayın. Başkaları için değil kendiniz için bakımlı ve güzel gözükün. Gün içinde kendinizi iyi hissetmek motivasyonunuzu arttırmak için basit bir makyaj yapın.

İnce bir formda bb krem( fondöten kullanmanıza gerek yok), ten renginizden bir ton koyu göz farı, gözlerinizi belirginleştirecek maskara, yanaklara da duru ve sade bir görüntü yaratacak şeftali tonlarında allık size enerjik bir görünüm kazandıracak. Dudaklarda da bu yıl pembe ve tonlarını öneriyorum. Belirli periyotlarla yapacağınız cilt bakımı ışıl ışıl bir cilt görünümü sağlamanıza yardımcı olurken aynı zamanda bu sağlıklı görünüm sizi motive edecek, modunuzu yüksek tutacak.

Saçlara ekstra özen

Bu yıl saçlarınıza ekstra özen gösterin. Covid-19 salgını sebebiyle yaşadığımız endişe verici günler, korkular saçlarımızın bir yaprak gibi dökülmesi konusunda tetikleyici. Biliyorsunuz saç dökülmelerinin en önemli sebeplerinden biri stres. Şuanda pamuklar arasında toz pembe bir dünyada yaşamadığımızı göz önünde bulundurursak saçlarımıza ekstra özen göstermeliyiz.

Hindistancevizi yağı, havuç yağı A ve E vitaminlerinden oluşan bir bakım maskesi ile saçlarınıza haftada 2 kere maske yaparak onları koruyup güçlendirebilirsiniz. Bir de önerim evde kullandığınız saç kurutma makinelerine dikkat. Yüksek ve doğrudan saçınıza ulaşan ısı saçlarınızı kurutarak dökülmelerine sebep olabilir. Bu yüzden saç bakımınıza ayıracağınız bir bütçe varsa eğer doğru ürün tercih edin ve akıllı ısı kontrolü olan, saçınızı yüksek ısıya maruz bırakmayacak bir ürün seti seçin.

Bu yıl kendinize bir imza kokusu seçin

Yeni bir yıl için yeni bir koku seçin. Şu ana kadar kullandıklarınızdan farklı olsun. Kalıplarınızı kırın, kabuğunuzdan çıkın. Hatta kendinizi yeniden keşfedin. Kokunuzla yaptığınız küçük değişiklik büyük sonuçlar yaratacak. Bana güvenin. Bir değişim başlatmak istiyorsanız, sizi bu değişime inandıracak ve havaya sokacak bir parfümle başlayın.

Özellikle kış mevsimi için iddialı notalardan olan portakal çiçeği, iris ve Ylang ylang, amber, sandal ağacı ve vanilya içerikli parfümleri deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.